Rozhodnutí

Některá jsou nutná a bolestivá

Některá jsou příjemná a výzvou

Některá jsou nevyhnutelná a důležitá

 

Rozhodnutí jsou různá. Některá jsou  nevyhnutelná a bolestivá. Taková rozhodnutí někteří z nás již zažili a museli jej říct nahlas. Víte, že se ono rozhodnutí blíží, bojíte se, vyměřený čas se neskutečnou rychlostí zkracuje a vy stále přemýšlíte a čekáte na zázrak. Rozhodnutí, zda je ještě čas nebo už je pozdě. Co když vaše rozhodnutí bude ukvapené. Když rozhodujete o délce života a zkrácení utrpení čtyřnohého parťáka, který byl takovou dobu po vašem boku. V roce 2018 jsem také rozhodnutí musela vyslovit hned dvakrát. Vzpomínky jsou stále čerstvé, bolavé, slzy se ženou do očí. Je hodně těžké se rozhodnout, že tento boj již nemůžete vyhrát, že už nebojujete na správné straně. Jsem ráda za ty chvíle, kdy jsem mohla být na blízku, aspoň na krátkou chvíli přelstít osud a prodloužit vyměřený čas. Ve vzpomínkách, fotkách, videích s námi zůstávají, ale nikdy se už nezaplní to prázdné místo v našem srdci. Připadám si jako Lord Voldemord se svojí rozpolcenou duší. Já dělím srdce. Je v něm již tolik černých skvrnek a přitom ještě doufám mnoho volného místa.

Některá rozhodnutí jsou příjemná, pořízení a výběr štěněte, nové začátky a výzvy. Nepopsaný list. Můžeme psát romány a až čas ukáže, zda cesta, kterou jsme se vydali, je ta správná. Můžeme se vrátit a vydaltse jinou cestou, projít mnoho rozcestí a hledat jiné a nové cesty. Taková rozhodnutí mohou být naplněný sen, souhra a splynutí. O to více vám na tom rozhodnutí záleží. Společné chvíle jsou radostí, štěstím a pohlazením na duši.

Jsou rozhodnutí, o kterých přemýšlíte strašně dlouho a nevíte, zda jste se rozhodli správně. Zda společnost, ve které se nacházíte, přijme vaše rozhodnutí a bude ho respektovat. Zda je rozhodnutí správné, nebo jen nutností, do kterého vás tlačí nevyhnutelné události. Zda je opravdu natolik důležité, aby rozhodnutí nebylo jen výkřikem do tmy. Rozhodnutí, které si můžeme později vyčítat, přijít o přátele a kamarády. Ale i po tom co se rozhodnete, se objevují nové cesty, osudy a přátelé.

Je na tom krásné, že každé rozhodnutí má své následky. Dobré, ale i ty špatné nám pomáhají se opět znovu rozhodnout. Objevovat nové cesty, postavit se novým výzvám, poznávat nové lidi. Je to věčný koloběh.